Bize Ulaşın

Beğeni alacak, güzel ve etkileyici bir web sitesi yapmak için en çok dikkat edilmesi gereken unsurlar özgünlük ve kaliteli içeriklerdir. Şayet güzel ve etkileyici bir web sitesine sahip olursanız internet kullanıcılarının sitenizi yeniden ziyaret etme olasılığını da yükseltmiş olursunuz. Öncelikle ne istediğinizi biliyor olmanız gerekiyor. Seçimlerinizi asla gelişigüzel yapmamalısınız. Bir site haritası, şema gibi amaçlarınızı gösteren bir şablon üzerinde çalışmanız ve sonrasında web site tasarımını hayata geçirmenizde fayda var.

Web sitenizin hedef kitlenize de uygun olması dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur olarak karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda aşağıda sıraladığımız niteliklere de sahip olmasını sağlamalısınız.

  • Motto

Web sitelerde ilk etkinin çok önemli olduğunu mutlaka biliyorsunuzdur. Siteye ilk tıklandığında sayfanın kullanıcı tarafından kolay algılanıyor olması gerekiyor. Net bir mesaj vermesi, sitenizin kullanıcı tarafından daha kolay algılanmasına da yardımcı olur. 

  • Yararlı

Bilgi veren bir web sitesi olması gerektiğini de unutmayın. Kullanıcı aradığı bilgiyi sitenize tıkladığında bulabilmeli! Ayrıca sitede mevcut olan bilgilerin güncelliği de yine önem taşıyan unsurlar arasında bulunuyor. Kolay anlaşılan bir dille yazılmış içerikler sitenizin kalitesini de yükseltir.

  • Güvenilir

Sitenizin güvenilirliği de yine göz önünde bulundurmanız gereken unsurlar arasında yer alıyor. Dolayısıyla sitede bulunan alıntılar, bağlantılar, istatistikler doğru olmalıdır. Saygın ve güvenilir bir web sitesi algısı yaratabilmesi için bu maddeye ekstra bir önem vermeniz gerektiğini belirtelim.

  • Kalite

Kalitenin önemi de yadsınamaz. Sitenizde bulunan çizimler, videolar, görseller ve içerikler, kısacası tüm detaylar mutlaka belirli bir kalite düzeyinin üzerinde olmalıdır. Kalitesiz bir web sitesi ile etkilemeniz ve güzel site imaj yaratmanız olanaksızdır.

Web sitenizde bunlar olmamalı!

  • Dil bilgisi ve yazım hataları
  • Abartılı reklam sayısı
  • Kopya içerikler
  • Bozuk bağlantılar, hatalı girişler
  • Spamlar

Güzel Bir Web Sitesine Sahip Olun!

Güzel bir web sitesine sahip olmanız için mutlaka tasarımının sizin tarafınızdan yapılmış olması gerekmiyor. Bu alanda profesyonel olan web tasarım firmalarından destek alabilirsiniz. Konuya çok daha fazla hakim olan ve aynı zamanda yılların deneyimi sayesinde harika web siteler hazırlayabilen profesyonel ekipler sizin de beklentilerinizi fazlasıyla karşılayan bir site hazırlayabilir. Bu alanda deneyimli olan ekibimizle de irtibata geçebilirsiniz. Satışını yaptığınız ürün ya da hizmetlerle ilgili etkileyici ve estetik açıdan da beklentilere uygun bir web tasarımı hazırlayabiliriz. Detaylı bilgi için de bizi arayabilirsiniz.