Bize Ulaşın

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ

Sosyal medya yönetimi, sosyal medya takipçilerini analiz etme ve onlara uygun bir strateji geliştirme, sosyal medya profilleri için içerik oluşturma ve dağıtma, çevrimiçi konuşmaları izleme, etkileyicilerle işbirliği yapma, topluluk hizmeti sağlama ve sosyal medyayı izleme, ölçme ve raporlama sürecidir.

 

Bir zamanlar işletmeler tarafından marjinalleştirilen tüm bu görevler, artık şirketlerin pazarlama stratejilerinin ilgi odağı haline geldi.

Neden? Çünkü sosyal medya, sosyal kanallarınızı düzenli ve verimli bir şekilde yönetmeniz şartıyla harika para kazanma fırsatları sunmaktadır.

 

Etkili Bir Sosyal Medya Yönetim Süreci Neden Önemlidir?

Sosyal ağların markaya iş potansiyeli ciddi yüksektir. Markalar, marka bilinirliğini artırmaktan mağaza ziyaretlerini artırmaya kadar pazarlama hunisinde hedeflerini başarılı bir şekilde yönlendirmek için sosyal medya platformlarından yararlanabilir.

Sosyal medya pazarlaması yoluyla ne kadar çok hedef elde etmek isterseniz, bu kanala o kadar çok insan ayırmanız gerekecek. İnsan kaynağının yanında süreçte müşteri adaylarına ulaşmak için ciddi pazarlama stratejisi yapılıp ulaşılabilir olunmalıdır.

 

Önemli Sosyal Medya Notları;

  • Hedef kitle analizi çok önemlidir
  • Doğru hedef kitleye ulaşmak için doğru sosyal medya platformlarına karar verilmelidir.
  • Verimli bir sosyal medya yönetim süreci oluşturmalıdır. Gelen raporlara göre marka ürün ve iletişim konumlanmasını optimize etmelidir.
  • Tüm Sosyal Medya Kanallarınızı Tek Bir Yerden Yönetilmelidir.
  • Sosyal medya da hedef kitleye göre bir dil oluşturulmalıdır.

Nereden Başlamalıyım;

Sosyal medyayı yönetme şeklinizi optimize etmeye nasıl başlayacağınızdan emin değilseniz, Endişelenmeyin.

Gelin stratejinizi planlayalım ve güçlü bir çıkış yapalım.