Bize Ulaşın

DİJİTAL MEDYA

Geleneksel pazarlama ve dijital medya pazarlama olarak iki kategoriye ayrılan pazarlama sektörü, teknolojinin hızla gelişmesi ve dijital dönüşümün hemen her alanda yaşanmasıyla birlikte değişime uğramıştır.

Geçmiş yıllardan itibaren konvansiyonel yöntemlerle yürütülen pazarlama sektörü, artık dijital medya pazarlama olarak ağırlık kazanmıştır. Nedenleri arasında ise daha çok kişiye kolay yoldan ulaşmak, müşteri deneyimlerini gözlemlemek ve interaktif olarak müşterinin daha hızlı isteklerini karşılayarak değer yaratmaktır.

  • Dijital Medya Pazarlama Nedir?

Dijital medya pazarlama; Geleneksel medya reklamlarından ziyade yeni nesil medya olarak adlandırılır. Dijital medyanın içinde farklı kanalları vardır medya pazarlama, mobil uygulama, sosyal medya, blog, arama motoru, kurumsal siteler, e-ticaret siteleri ve internetteki pek çok interaktif mecradan faydalanır.

Online pazarlama, e-marketing, interaktif pazarlama ve web pazarlama olarak da adlandırılan dijital medya pazarlama, tek taraflı iletişim yöntemini bir kenara bırakarak, çevirim dışı yapılan tüm pazarlama yöntemlerinden daha etkili sonuçlar elde edilmesini sağlar.

Doğru zamanda, doğru kanallar aracılığıyla uygun hedef kitle üzerinde gerçekleştirilen dijital pazarlama yöntemi ile daha çok kişiye ulaşabilir, reklamların geri dönüşleri ölçülüp, analiz edilebilir. Geleneksel medyanın yanı sıra daha uygun fiyatlarla daha geniş kitleye hitap eden dijital medya pazarlama, yenilikçi, dinamik ve pek çok alternatifi olan değişkin bir yapıya sahiptir.

Kullandığı dil itibariyle de hedef kitleyi anında yakalayan dijital medya pazarlama, markanın bilinirliğine, büyümesine, satış potansiyeline ve müşteri ile marka arasında oluşan bağa direkt katkı sağlar. Dijital medya pazarlama, interaktif yapısı sayesinde etik dışı durumlarda ya da olumlu, olumsuz tüm deneyimlerin sonucunda anında müdahale edilebilir. 

  • Dijital Medya Çalışmaları Nelerdir?

Dijital medya pazarlama, reklam verene birden fazla reklam mecrası sunmaktadır. Bu alternatifler sayesinde kullanıcılar, reklam verene uygun olanı seçerek, istedikleri kanalda aktif bir şekilde çalışırlar.

  • SEO-Arama Motoru Optimizasyonu
  • SEM-Arama Motoru Pazarlaması
  • Sosyal Medya Pazarlama
  • Sosyal Medya Yönetimi
  • İçerik Pazarlama
  • Mail Marketing
  • İnfluencer Marketing